Regulamin kursów on-line przygotowujących do egzaminów na aplikacje prawnicze w roku 2024 z dnia 18.01.2024 r.
§ 1.
Niniejszy Regulamin kursów przygotowujących do egzaminów na aplikacje prawnicze, zwany dalej Regulaminem określa zasady przeprowadzenia odpłatnych kursów on-line prowadzonych za pośrednictwem platformy ZOOM przygotowujących do egzaminów na aplikacje prawnicze w roku 2024 – zgodnie z ofertą przedstawioną na stronie www.kursy.arslege.pl
§ 2.
Jeżeli w Regulaminie jest mowa o:
Organizatorze - należy przez to rozumieć spółkę pod firmą: Prawomaniacy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Olsztynie (adres: 10-696 Olsztyn, ul. Bajkowa 127/6), wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Olsztynie, VIII Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000349059, REGON 280473661, NIP 739-377-55-51, o kapitale zakładowym wysokości 1.000.050 zł (jeden milion pięćdziesiąt złotych),
ArsLege – należy przez to rozumieć portal internetowy będący własnością Organizatora,
Uczestniku/Zamawiającym– należy przez to rozumieć osobę fizyczną, która zaakceptowała Regulamin i spełniła wszelkie wymagane formalności (zgłosiła swoje uczestnictwo poprzez wysłanie formularza oraz opłaciła kurs w całości bądź w części w zależności od wybranej formy płatności).
§ 3.
Rejestrując się na kurs organizowany przez Organizatora należy zaakceptować wszystkie warunki niniejszego Regulaminu; akceptacja Regulaminu jest warunkiem koniecznym, aby zostać Uczestnikiem kursu.
§ 4.
Do zawarcia umowy, na warunkach określonych w Regulaminie, dochodzi poprzez wysłanie przez Zamawiającego drogą elektroniczną prawidłowo wypełnionego formularza zgłoszeniowego na kurs, w odpowiedzi na które Organizator przesyła potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia na kurs.
Po przesłaniu formularza zgłoszeniowego Zamawiający otrzyma na wskazany w formularzu adres e-mail potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia na kurs wraz z informacjami dotyczącymi płatności oraz wszelkimi innymi ważnymi informacjami związanymi z uczestnictwem w kursie. Organizator przesyła potwierdzenie o przyjęciu zgłoszenia na kurs w terminie nie dłuższym niż 48 (czterdzieści osiem) godzin od otrzymania zgłoszenia na kurs.
Zamawiający wyraża zgodę na przesyłanie wszelkich niezbędnych informacji dotyczących organizowanego kursu na wskazany w formularzu zgłoszeniowym adres e-mail.
Zamawiający/Uczestnik zobowiązany jest do niezwłocznego zgłoszenia Organizatorowi zmiany wszelkich danych wskazanych w formularzu.
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie informacji z powodu podania nieaktualnych bądź błędnych danych.
Każdy Uczestnik kursu otrzymuje dostęp do bazy testów ArsLege. Dostęp aktywowany jest przez Organizatora w terminie 7 (siedmiu) dni od dnia dokonania płatności całej ceny lub pierwszej raty za kurs i pozostaje aktywny do dnia egzaminu na wybraną aplikację prawniczą w roku kalendarzowym, w którym odbywa się kurs. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w kursie dostęp do testów jest zablokowywany w terminie 7 (siedmiu) dni od dnia otrzymania przez Organizatora oświadczenia o rezygnacji z uczestnictwa w kursie.
§ 5.
Ceną obowiązującą jest cena wskazana w chwili wysłania zgłoszenia na kurs. Zmiana ceny kursu nie stanowi zmiany Regulaminu.
Sposób zapłaty: Zamawiający zobowiązany jest do zapłaty zaliczki w terminie 7 (siedmiu) dni od dnia otrzymania od Organizatora potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia na kurs w wysokości wskazanej w tym potwierdzeniu jednak nie mniejszej niż 25% (dwadzieścia pięć procent) ceny. Brak wpłaty zaliczki we wskazanym terminie jest jednoznaczny z odstąpieniem od umowy. Resztę ceny (pomniejszoną o wysokość zaliczki) Zamawiający zobowiązany jest zapłacić Organizatorowi zgodnie z danymi zawartymi w potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia na kurs wysłanym przez Organizatora.
Za datę uiszczenia opłaty za kurs uważa się datę wpływu środków finansowych na rachunek bankowy Organizatora.
§ 6.
Uczestnik może zrezygnować z kursu w każdym czasie. Rezygnację z uczestnictwa w kursie należy wysłać Organizatorowi drogą mailową na adres: kursy@arslege.pl
W przypadku złożenia przez Uczestnika pisemnej rezygnacji z kursu wysłanej drogą elektroniczną na adres e-mail: kursy@arslege.pl po upływie 14 (czternastu) dni od dnia zawarcia umowy jednak nie później niż na 30 (trzydzieści) dni przed rozpoczęciem kursu, Organizator zwraca Uczestnikowi wszystkie dokonane przez niego płatności.
W przypadku złożenia przez Uczestnika pisemnej rezygnacji z kursu po upływie 14 (czternastu) dni na odstąpienie, jednak na mniej niż 30 (trzydzieści) dni przed rozpoczęciem kursu i nie później niż do dnia rozpoczęcia kursu, Organizator zwraca Uczestnikowi dokonane przez niego płatności pomniejszone o zaliczkę w wysokości 25% (dwadzieścia pięć procent) ceny kursu stanowiącą koszty związane z organizacją kursu przypadające na jednego uczestnika.
W przypadku złożenia przez Uczestnika pisemnej rezygnacji z kursu po jego rozpoczęciu Organizator zwróci Uczestnikowi dokonane przez niego płatności pomniejszone o:
zaliczkę w wysokości 25% (dwadzieścia pięć procent) ceny kursu stanowiącą koszty związane z organizacją kursu przypadające na jednego uczestnika oraz
koszty odbytych zajęć od dnia rozpoczęcia kursu do dnia złożenia rezygnacji przypadające na jednego uczestnika.
Zwrot płatności nastąpi w terminie 14 (czternastu) dni od otrzymania przez Organizatora oświadczenia Uczestnika o rezygnacji z kursu.
Nieobecność Uczestnika na zajęciach nie powoduje rozwiązania umowy.
Uczestnikowi nie przysługuje prawo żądania zwrotu poniesionych wydatków lub ich części z powodu nieobecności na zajęciach.
§ 7.
Zgodnie z treścią ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2020 r., poz. 287 ze zm.), z zastrzeżeniem ust. 3, Konsument ma prawo do odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny i ponoszenia jakichkolwiek kosztów w terminie 14 (czternastu) dni od dnia zawarcia umowy, przy czym do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie stosownego oświadczenia przed jego upływem.
Oświadczenie o odstąpieniu Konsument winien wysłać Organizatorowi drogą elektroniczną na adres e-mail: kursy@arslege.pl
Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje Konsumentowi, który przed upływem 14-dniowego terminu na odstąpienie, za swoją zgodą, rozpocznie uczestnictwo kursie.
W przypadku odstąpienia od umowy Organizator zwróci Konsumentowi wszystkie dokonane przez Konsumenta płatności w terminie 14 (czternastu) dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu.
§ 8.
Cena za kurs obejmuje w szczególności:
uczestnictwo w kursie on-line, prowadzonym za pośrednictwem ogólnodostępnej platformy ZOOM,
wynagrodzenie Wykładowców,
dostęp do materiałów z zajęć udostępnianych na stronie kursy.arslege.pl w zakładce MATERIAŁY (ważny od dnia rozpoczęcia kursu, a w przypadku zapisania się na kurs po jego rozpoczęciu od dnia dokonania płatności ceny lub pierwszej raty za kurs do dnia egzaminu w danym roku kalendarzowym)
dostęp do bazy testów ArsLege aktywny zgodnie z zapisami §4 ust. 6 niniejszego Regulaminu,
dostęp do nagrań audio z 6 (sześciu) dowolnie wybranych dni kursu udostępnianych przez Organizatora przez GoogleDysk.
Uczestnik kursu zobowiązany jest do uczestnictwa w kursie przy użyciu własnego sprzętu komputerowego oraz własnego łącza internetowego spełniających wymogi określone w Wytycznych dotyczących ogólnodostępnej platformy ZOOM [Załącznik nr 1].
Organizator zobowiązany jest do zapewnienia:
kadry dydaktycznej, posiadającej kwalifikacje odpowiadające rodzajowi prowadzonych zajęć;
obsługi techniczno-administracyjnej kursów,
ciągłości szkolenia, tj.
- w przypadku braku możliwości prowadzenia zajęć przez Wykładowcę, Organizator dołoży wszelkich starań by zagwarantować zastępstwo, tj. wykładowcę, który prezentuje odpowiedni poziom wiedzy merytorycznej niezbędnej do przeprowadzenia zajęć z danego zakresu, a gdyby nie było to możliwe - w porozumieniu z uczestnikami kursu oraz z Wykładowcą - wyznaczy dodatkowy termin zajęć w celu omówienia wszystkich zagadnień objętych programem kursu,
- w przypadku ewentualnych nieprawidłowości w zakresie transmisji internetowej leżących po stronie Organizatora lub Wykładowcy powtórzenia lub odrobienia zajęć dotkniętych nieprawidłowościami.
Za nieprawidłowości w zakresie transmisji internetowej wynikającej z siły wyższej Organizator nie ponosi odpowiedzialności zobowiązany jest jednak do zarządzenia przerwy technicznej w zajęciach i kontynuowania zajęć po ustaniu nieprawidłowości oraz jeśli zajdzie taka konieczność do odrobienia zajęć dotkniętych nieprawidłowościami. Za nieprawidłowości w zakresie transmisji internetowej leżące po stronie Uczestnika Organizator odpowiedzialności nie ponosi.
§ 9.
Organizator zastrzega prawo do zmian w programie kursu oraz odwołania kursu w przypadku niezgłoszenia się wystarczającej liczby Uczestników.
O wprowadzonych zmianach lub odwołaniu kursu Organizator powiadamia Uczestników drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w zgłoszeniu na kurs.
W przypadku odwołania kursu Organizator zobowiązany jest zwrócić uiszczoną przez Uczestnika opłatę za kurs w terminie 14 (czternastu) dni od dnia wysłania przez Organizatora informacji o odwołaniu kursu na wskazany w formularzu zgłoszeniowym adres e-mail.
§ 10.
Każdy Uczestnik Kursu, który uczestniczy w co najmniej 75% zajęć i zda próbny egzamin końcowy on-line przygotowany przez Organizatora ma prawo do otrzymania zaświadczenia o ukończeniu kursu. Organizator wydaje zaświadczenie na wniosek Uczestnika Kursu przesłany drogą elektroniczną na adres e-mail: kursy@arslege.pl w terminie 14 (czternastu) dni od dnia otrzymania wniosku od Uczestnika kursu i przesyła zaświadczenie drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w formularzu zgłoszeniowym. Na prośbę Uczestnika Kursu Organizator wysyła zaświadczenie listem poleconym na wskazany przez Uczestnika Kursu adres.
§ 11.
Przetwarzanie danych osobowych Uczestnika zawartych w formularzu rejestracyjnym odbywa się za jego zgodą wyrażoną przy rejestracji w ArsLege.pl. ArsLege przetwarza dane Uczestnika zgodnie z Polityką Ochrony Prywatności oraz zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn.: Dz. U. z 2019r., poz. 1781) oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tekst jedn.: Dz. U z 2020 r., poz. 344).
§ 12.
ArsLege przetwarza dane osobowe w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności dotyczącymi odpowiedniego zabezpieczenia danych.
§ 13.
Uczestnikowi przysługuje prawo do złożenia reklamacji poprzez wysłanie zgłoszenia drogą elektroniczną na adres e-mail: kursy@arslege.pl
Zgłoszenie reklamacyjne zostanie rozpatrzone przez Organizatora w terminie nie przekraczającym 14 (czternastu) dni od dnia otrzymania zgłoszenia reklamacji. O rozstrzygnięciu złożonej reklamacji Uczestnik zostanie powiadomiony drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w reklamacji.
Organizator zastrzega sobie prawo do pozostawienia reklamacji bez rozpoznania, jeżeli wynikać ona będzie z nieznajomości niniejszego Regulaminu lub z przepisów prawa.
Organizator nie rozpatruje reklamacji dotyczących negatywnego wyniku egzaminu.
§ 14.
Spory powstałe w wyniku zawartej umowy między Użytkownikiem i Serwisem podlegają rozpoznaniu przez sąd zgodnie z postanowieniami obowiązującego w Polsce prawa.
Użytkownik ma prawo zwrócić się do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej (WIIH) w celu przeprowadzenia mediacji zmierzającej do polubownego zakończenia sporu wynikłego z zawartej umowy między Użytkownikiem a Serwisem.
Użytkownik może się zwrócić się do stałego polubownego sądu konsumenckiego działającego przy WIIH w celu rozstrzygnięcia sporu wynikłego z zawartej z Serwisem umowy.
Użytkownik może korzystać w sprawie rozstrzygnięcia sporu z bezpłatnej pomocy miejskich (powiatowych) rzeczników konsumentów lub organizacji społecznych, których zadaniem statutowym jest ochrona konsumentów (np. Federacja Konsumentów)
Informacje o polubownych sposobach rozstrzygnięcia sporów można uzyskać w siedzibach i na stronach internetowych właściwych miejskich (powiatowych) rzeczników konsumentów, organizacji społecznych, wojewódzkich inspektoratów Inspekcji Handlowej oraz na stronie http://www.uokik.gov.pl
§ 15.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany postanowień Regulaminu, informując o tym Uczestników. Przed zmianą Regulaminu każdy Uczestnik drogą elektroniczną zostanie poinformowany o planowanej zmianie. Jeśli Uczestnik nie akceptuje wprowadzonej zmiany powinien zgłosić to Organizatorowi wysyłając e-mail na adres: kursy@arslege.pl. Nie zgłoszenie zastrzeżeń przez Użytkownika w terminie 7 (siedmiu) dni od dnia otrzymania wiadomości uważa się za akceptację proponowanych zmian. Organizator poinformuje również o zmianach w Regulaminie poprzez umieszczenie informacji o zmianach na stronie www.kursy.arslege.pl
Załącznik Nr 1
WYTYCZNE DOTYCZĄCE OGÓLNODSTĘPNEJ PLATFORMY ZOOM
Zajęcia prowadzone będą za pośrednictwem ogólnodostępnej platformy ZOOM.
Aby uczestnicy mogli wziąć udział w spotkaniu, powinni pobrać ze strony https://support.zoom.us/hc/pl/articles/207373866-Instalatory-Zoom instalator odpowiedni do posiadanego sprzętu i systemu operacyjnego. Link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach on-line ważny będzie do chwili zakończenia danego spotkania.
Wymagania systemowe Zoom: systemy Windows, macOS, Linux
Wymagania systemowe
Połączenie internetowe – szerokopasmowe przewodowe lub bezprzewodowe (3G lub 4G/LTE)
Głośniki i mikrofon – wbudowane, na wtyczkę USB lub połączenie bezprzewodowe Bluetooth
Kamera internetowa lub kamera internetowa w jakości HD – wbudowana, na wtyczkę UBS lub:
Kamera HD lub kamkorder z kartą przechwytywania wideo
Oprogramowanie kamery wirtualnej do użytku z oprogramowaniem do transmisji, np. OBS lub kamery IP
Uwaga: klient Zoom w wersji 5.1.1 lub nowszej jest wymagany dla systemu operacyjnego macOS.
Obsługiwany system operacyjny
System operacyjny macOS X w wersji 10.9 lub nowszej
Windows 10*
Uwaga: w przypadku urządzeń z systemem operacyjnym Windows 10 obowiązuje wersja Windows 10 Home, Pro lub Enterprise. Tryb S nie jest obsługiwany.
System operacyjny Windows w wersji 8 lub 8.1
System operacyjny Windows 7
System operacyjny Ubuntu w wersji 12.04 lub nowszej
System operacyjny Mint w wersji 17.1 lub nowszej
System operacyjny Red Hat Enterprise Linux w wersji 6.4 lub nowszej
System operacyjny Oracle Linux w wersji 6.4 lub nowszej
System operacyjny CentOS w wersji 6.4 lub nowszej
Oprogramowanie Fedora w wersji 21 lub nowszej
Oprogramowanie OpenSUSE w wersji 13.2 lub nowszej
System operacyjny ArchLinux (tylko w wersji 64-bitowej)
Obsługiwany tablet i urządzenia mobilne
Urządzenia z systemem Android i iOS
Urządzenia BlackBerry
Urządzenie Surface w wersji PRO 2 lub nowszej z systemem operacyjnym Windows w wersji 8.1 lub nowszej
Uwaga:
W przypadku komputerów typu tablet z systemem operacyjnym Windows 10 obowiązuje wersja Windows 10 Home, Pro lub Enterprise. Tryb S nie jest obsługiwany.
Komputery tabletowe obsługują tylko klienta Desktop Client.
Obsługiwane przeglądarki
Windows: Internet Explorer 11+, Edge 12+, Firefox 27+, Chrome 30+
macOS: Safari 7+, Firefox 27+, Chrome 30+
Linux: Firefox 27+, Chrome 30+
Uwaga: niektóre funkcje w kliencie internetowym nie są obsługiwane w przeglądarce Internet Explorer.
Wymagania dotyczące procesora i pamięci RAM
Minimum | Zalecane | |
---|---|---|
Procesor | Procesor jednordzeniowy o taktowaniu co najmniej 1Ghz | Procesor dwurdzeniowy o taktowaniu co najmniej 2 Ghz (Intel i3/i5/i7 lub ekwiwalent AMD) |
Pamięć RAM | Nd. | 4 Gb |
Uwaga:
w laptopach posiadających jeden lub dwa rdzenie liczba klatek na sekundę jest ograniczona podczas udostępniania ekranu (około 5 klatek na sekundę). Aby uzyskać optymalne wyniki podczas udostępniania ekranu z laptopów, zalecamy wykorzystanie procesora posiadającego cztery procesory lub więcej.
System Linux wymaga procesora lub karty graficznej z obsługą sterownika OpenGL 2.0 lub nowszej wersji.
Obsługa wysokiej rozdzielczości DPI
Wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości DPI są obsługiwane przez platformę Zoom w wersji 3.5 lub nowszej
Wymagania dotyczące przepustowości
W celu uzyskania najlepszych wyników przepustowość wykorzystywana przez platformę Zoom zostanie zoptymalizowana w oparciu o sieć uczestnika. Automatycznie dostosuje się ona do sieci 3G, sieci Wi-Fi lub środowisk komunikacji przewodowej.
Zalecana przepustowość dla uczestników webinaru:
Paneliści z włączonym wideo:
Wideo wysokiej jakości: ~ 600 (pobieranie)
~1,2–1,8 Mb/s (pobieranie) w przypadku transmisji wideo w jakości 720p HD
~2,3 Mb/s (pobieranie) w przypadku transmisji wideo w jakości 1080p HD
Tylko udostępnianie ekranu (bez miniaturki wideo): 50–75 kb/s (pobieranie)
Udostępnianie ekranu z miniaturką wideo: 50–150 kb/s (pobieranie)
Audio VoIP: 60–80 kb/s (pobieranie)
Wymagania systemowe dla systemów iOS, iPadOS i Android
Sprzęt
Połączenie z Internetem– WiFi (a/g/n/ac) lub bezprzewodowe (3G lub 4G/LTE)
(Opcjonalnie) Głośniki bezprzewodowe Bluetooth i mikrofon
Obsługiwany system operacyjny
iOS 8.0 lub nowsza wersja:
Wysyłanie i odbieranie transmisji wideo z wykorzystaniem kamery przedniej lub tylnej
iPhone 4 lub nowsza wersja, iPad Pro, iPad Mini, iPad 2 lub nowsza wersja, iPod touch 4. generacji, iPhone 3GS (brak kamery skierowanej do przodu)
iPadOS 13 lub nowsza wersja
Android 5.0x lub nowsza wersja
Obsługiwane przeglądarki do uruchamiania z Internetu
iOS/iPadOS: Safari5+, Chrome
Android: Webkit (domyślna), Chrome
Wymagania dotyczące procesora
Dowolny jednordzeniowy procesor 1 Ghz lub lepszy (inny niż procesor Intel)
Zalecana przepustowość sieci
Przepustowość wykorzystywana przez aplikację Zoom zostanie zoptymalizowana tak, aby zapewnić najlepsze możliwe środowisko użytkownika w oparciu o sieć uczestników. Nastąpi automatyczne ustawienie 3G lub WiFi.
Zalecana przepustowość podczas korzystania z połączenia WiFi:
Wideo wysokiej jakości: 1,0 MB/s / 600 kb/s (wysyłanie/pobieranie)
Wideo 720p HD: 2,6 Mb/s / 1,8 MB/s (wysyłanie/pobieranie)
Wideo 1080p HD: 3,8 Mb/s / 3,0 MB/s (wysyłanie/pobieranie)
Odbieranie danych w celu korzystania z widoku galerii: 2,0 Mb/s (25 widoków), 4,0 Mb/s (49 widoków)
Copyright 2009-2024 ArsLege Wszelkie prawa zastrzeżone.